info@tadintarifi.com 5327077341
zeytinyağı Gerçekten Faydalı mı?

zeytinyağı Gerçekten Faydalı mı?

Zeytinyağı hangi özelliği ile faydalıdır?
İnternet ve sosyal medyada zeytinyağının faydaları ile ilgili pek çok paylaşımla karşılaşıyoruz ama bunların ne kadarı doğru? Sürekli, kalp dostu , antikanserojen , cilt için faydalı vs.. olduğu söyleniyor 
Peki öyle mİ?
Evet zeytinyağı çok faydalı ancak doğru soru “hangi zeytinyağı faydalı?” olmalı
Zeytinyağı sanıldığı gibi oleik asit içeriği ile eşsiz değil, eğer öyle olsa rekor %71,37 ile fındık yağında
Zeytinyağı içerdiği organoleptik bileşenleri ile eşsiz, bunları polifenol, biyofenol,fenolikler olarak da adlandırıyoruz ve bunlar zeytinyağı içerisinde ppm mertebesinde bulunuyor.
İşte hangi zeytinyağı faydalı sorusu burada yanıt buluyor, polifenol içeriği yüksek bu tür bileşenleri korunmuş olan zeytinyağı faydalı…
Bunun için zeytine doğru işlem yapmak gerekiyor, doğru zamanda hasat, hemen sıkıma gitmesi, soğuk sıkım yöntemi ile işlem görmüş olması, hava oksidasyonuna uğramamış olması gibi faktörler devreye giriyor.
Sonuç olarak zeytinyağı faydalı hem de çok faydalı ama zeytinyağını faydalı yapan içerdiği polifenoller ve bunlar soğuk sıkım gibi doğru yöntemlerle sıkılmış zeytinyağında üst seviyede oluyor.
Ve size son bir ipucu tattığınız zeytinyağı acımtırak ve yakıcı ise polifenol seviyesi yüksek, soğuk sıkım , kaliteli bir zeytinyağıdır, Tadın Tarifi olarak zeytinyağımız bu özelliklere sahip.
Tadın Tarifi 13.4.23